تبلیغات
سوغات کاشان(گلاب ناب محمدی قمصر) - عرقیات آرامبخش
گلاب اعلاء وناب دو آتیشه محمدی قمصر کاشان
عرقیات آرامبخش
عرقیات یكی از پرمصرف‌ترین شكل‌های استفاده از گیاهان هستند كه می‌توانند تا حدود زیادی عوارض ناشی از بیماری‌های مختلف را تقلیل یا بهبود بخشند. این عرقیات اگرچه در مقایسه با داروهای شیمیایی اثرات آرام‌تر و كندتری دارند، ولی بیش از این داروها قابل اعتمادند و بیماری‌ را از درون تحت تاثیر قرار می‌دهند. البته باید دانست كه همه بیماری‌ها به وسیله گیاهان درمان نمی‌شوند و باید تحت نظر پزشك از داروهای شیمیایی استفاده كرد.

عرقیات گیاهی به دلیل طبیعی بودن با هم تداخلی ایجاد نمی‌كنند، ولی برخی از آنها با داروهای شیمیایی تداخل اندكی نشان می‌دهند كه باید مصرف همزمان آنها را با پزشك در میان گذاشت.

در واقع عرقیات نوع ضعیف شده اسانس‌ها هستند، چرا كه در هنگام تهیه از آب بیشتری در آنها استفاده می‌شود تا برای مصارف خانگی و دارویی رقیق‌تر شوند. این عرقیات زمانی بیشترین اثر را دارند كه به طور كامل در آب پراكنده شده و به اصطلاح دو‌آتشه و استاندارد شوند. هرچه مقدار آب به كار رفته در عرقیات بیشتر باشد ، محصول اثرگذاری ضعیف‌تری داشته كه این خود نشان‌دهنده كیفیت پایین و تقلبی بودن آ‌ن است.

نظر به این كه این روزها با گرم شدن تدریجی هوا احتمال دارد خستگی، تندخویی، ضعف اعصاب، آشفتگی و بی‌قراری بخصوص در افرادی كه به مدت طولانی در خارج از منزل به سر می‌برند ایجاد شود، مصرف عرقیاتی چون بهار‌نارنج و بیدمشك را توصیه می‌كنیم.خواص عرق بهار‌نارنج

در بهار درخت نارنج به گل می‌نشیند و گل‌هایی سفید با بویی بسیار معطر می‌دهد كه به آن بهارنارنج می‌گویند. از این گل‌ها عرقی تهیه می‌شود كه به عرق بهارنارنج معروف است. این عرق طبیعت گرم داشته و آرامبخش قوی بوده، تشویش، اضطراب و هیجانات عصبی را از بین می‌برد و مسكن سردردهای عصبی و میگرن است، تپش نامنظم قلب را بهبود می‌بخشد و درد سینه و قلب را آرام می‌كند. افرادی كه اختلال خواب شبانه دارند می‌توانند قبل از خواب مقداری عرق بهارنارنج مصرف كنند. این عرق بی‌خوابی را رفع و اعصاب را تقویت كرده و اشتهاآوری قوی به شمار می‌رود. تحقیقات اخیر نشان داده است كه مصرف این عرق برای كاهش اضطراب قبل از جراحی اثراتی همچون داروی دیازپام دارد و می‌تواند به حد مطلوبی از تشویش و اضطراب بكاهد. در ضمن این عرق ضدافسردگی بوده و می‌تواند علائم این بیماری روحی را تسكین دهد و نشاط‌آور باشد. همچنین این عرق نرم‌كننده پوست است و خاصیت ارتجاعی‌ دیواره رگ‌ها را حفظ و نفخ و اسپاسم (گرفتگی) عضلانی را درمان می‌كند. به افراد مبتلا به غش توصیه می‌شود همیشه یك شیشه از این عرق را در منزل داشته باشند تا به هنگام بروز ناراحتی كمی از آن میل كنند.خواص عرق بیدمشك

عرق بیدمشك از سنبله‌های گیاهی از نژاد بید تهیه می‌شود. اسانس و عرق این گیاه فوق‌العاده معطر و خوشبوست و از آن علاوه بر خواص درمانی در انواع شربت و فالوده استفاده می‌شود. عرق بیدمشك، آرامبخش و خواب‌آور است و در درمان ناراحتی‌های عصبی، افسردگی، دردهای روماتیسمی و بی‌خوابی‌ها موثر است.

همچنین این عرق، مقوی قلب و ملین بوده، دستگاه‌ گوارش را تقویت می‌كند، اشتها و قوای جنسی را افزایش می‌دهد و تب‌بر خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند نشاط‌آور و پایین آورنده موثر فشارخون باشد.
آخرین مطالب
   
 
 
 
/cb:loop_blog_category title=td width=div class=div style= style=br title=span