تبلیغات
سوغات کاشان(گلاب ناب محمدی قمصر) - چادر رنگی آلاله های وحشی و شقایق درفصل بهار
گلاب اعلاء وناب دو آتیشه محمدی قمصر کاشان
تاریخ : 1391/03/8
نویسنده : سید محسن موسوی نسب

پهنه سبز دشت و دامان کوهستان‌های شهر سبز نیاسر کاشان با ورود به اردیبهشت‌ماه دومین ماه فصل بهار غرق در آلاله‌های چهار برگ سفید و صورتی گل‌های وحشی و زیبای آلاله آراسته و رنگین میشود.


باغ شهر نیاسر كاشان از جمله مراكز جذب گردشگری به لحاظ تاریخی و اكوتوریستی این شهرستان و كشور است كه با آغاز بهار در اواخر فروردین‌ماه دشت‌های این شهر غرق در آلاله می‌شود. همه ساله با آغاز بهار در كنار شكفتن شكوفه‌های درختان میوه دشت‌های نیاسر شاهد رویش آلاله‌های زیبایی است كه در گستره وسیع، چشم‌اندازی دلفریب خلق می‌كنند. گل‌های آلاله نیاسر كه دارای رنگی خاص و منحصر به فرد است از گونه شقایق‌ها است كه از طریق پیاز تكثیر می‌شود. این گل‌ها كه از نیمه دوم فروردین‌ماه تا نیمه نخست اردیبهشت‌ماه می‌رویند با طلوع آفتاب باز شده و پس از غروب خورشید بسته می‌شوند و گل آلاله نیاسر دارای چهار گلبرگ است كه گلبرگ آن یك در میان سفید و صورتی است. گل‌های آلاله نیاسر كه ده‌ها هكتار از زمین‌ها و دشت‌های نیاسر را در برمی‌گیرند به همراه سایر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهر همه ساله هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می‌كند. امسال نیز گل‌های آلاله نیاسر مشتاق قدوم گردشگران هستند تا چشم‌های آنان را با زیبایی‌های خود نوازش كنند. كلان باغ شهر سبز نیاسر در دامنه كوه‌های كركس قرار گرفته‌است و گفته می‌شود كه اردشیر بابكان پس از تصرف اصفهان و در راه بازگشت دستور ساخت نیاسر را داده ‌است. چهار تاقی، چشمه اسكندریه، سیر و مقسم آب دریای چشمه، چنار پای چشمه، كوشك، آبشار، حمام صفویه، آسیاب آبی، برج چاله ‌قاب مربوط به دوره قاجاریه، زیارت حاج كمال و مزارع، مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی از دیگر آثار تاریخی و دیدنی شهر سرسبز و تاریخی نیار به شمار می‌روند كه همه‌ساله و به ویژه در فصل بهار (موسم گل‌چینی و گلابگیری) خیل عظیمی از گردشگران را به دامان خود می‌كشاند.
موضوعات مرتبط: جاذبه های توریستی و گردشگری کاشان , نیاسر(طلاقی تمّدن و طبیعت) ,
برچسب‌ها: اكوتوریستی , آلاله , شقایق , آلاله های وحشی و شقایق , شهر سبز نیاس , دومین ماه فصل بهار , آلاله‌های چهار برگ سفید و صورتی , آلاله‌های چهار برگ , گل‌های وحشی , آلاله آراسته و رنگین ,
آخرین مطالب
   
 
 
 
/cb:loop_blog_category title=td width=div class=div style= style=br title=span